Teorikurset leveres av:

Logg inn

Brukernavn
Passord:

Husk meg?

Ny bruker? Glemt passord?

Oppkjøring den 02.02.2010!

Siste innlegg 3. februar 2010 av Henning. 1 svar.
  • 2. februar 2010 Svar

    • ecasv
    • Topp 25 bidragsytere
      Kvinne
    • Medlem siden:
      07.10.2009
    • Antall innlegg:
      3

    Oppkjøring den 02.02.2010!

    Hei!

    Jeg tok oppkjøring idag og jeg var litt nervøs når sensor satte seg ned i bilen ved siden av meg.

    Når jeg begynte å kjøre blir jeg avslappet og ikke noe stress. Jeg har konsentrerte meg på oppkjøringen og koser meg mens jeg kjøre og kjørte til retning hun har bedt meg.

    Når jeg tok feil med plassering og farten har jeg sagt i fra om hvorfor jeg har gjørt sånne måten, men hun sa ikke noen ting.

    Vi har kjørt i ca.40min., nesten rundt hele oslo og jeg syns at jeg kjørt kjembe bra.

    Jeg har ikke kvale motoren engang, men jeg gire litt for tidlig per ganger.

    Når vi kom tilbake til Risløkka trafikkstasjonen fikk jeg vurdering av henne og hun har dårlig nyhet til meg, men dette kjønte jeg fordi jeg vet at jeg har hatt gjørt noe små feil på oppkjøringen.

    Det var meg som ville ta prøven og fordi at jeg vil ha en vurdering fra sensor selv enn fra sjåførlærer og mannen min. Ikke skuffet engang at jeg har ikke bestått, men jeg er veldig skuffet at hun ikke forklart meg godt nok den feilene som har jeg gjørt og hvorfor?

    Jeg trodde at sensor forteller deg hva jeg må jobbe mere og nei da ikke noe pipp fra henne og prøvde å snakket med henne men hun svarte ikke meg mye. Bare ja eller nei, og deretter gikk hun ut bilen, uten har gitt godt nok forklaringen. Hva i all verden kunne vite hva mere skal jeg jobbe videre fram til neste oppkjøringen?

    Dritt skuffet av sensoren og dette er ikke holder nok å forstår hva har jeg gjørt mere feil?

    Hva skal jeg gjøre? Klage eller fortelle til sjåførlærer om min kjøringen?

    Han vet at jeg kjører bra og noen bare små ting som må rettet opp og han trodde at jeg bestått i dag.

    Trenger noe forklaringen av dette.

    Mvh

    3barns mor som er fortvilet:-(

    Lagret under:
  • 3. februar 2010 Svar

    • Henning
    • Topp 10 bidragsytere
    • Medlem siden:
      23.02.2009
    • Antall innlegg:
      893

    Re: Oppkjøring den 02.02.2010!

    Hei.

    Det var leit å høre at du ikke besto oppkjøringen. Når det gjelder sensor og kjørelærers ansvar, så er dette ganske klart:

    1) Sensor skal kun kontrollere om kjøringen er god nok og påpeke de feil som evt. er gjort under oppkjøringen. Feilene skal oppgis skriftlig fra sensor.

    2) Trafikklærerens oppgave er å undervise etter opplæringsplanen.

    Mange trafikklærere spør førerkortkandidaten om man kan snakke med sensor om feilene som er gjort under oppkjøringen. Men, det er opp til førerkortkandidaten om dette er i orden. Det er også tillatt å ha med trafikklæreren i bilen under oppkjøringen.

    Jeg vil anbefale at du forteller om kjøringen til din trafikklærerer og tar ekstra timer for å fokusere på de feilene som ble gjort under oppkjøringen. Vi anbefaler å lytte til din trafikklærer.

    Lykke til!

    Lagret under:
Side 1 av 1 (2 poster) | RSS
© Copyright 2010, Nettlappen AS, Torridalsveien 21A, 4631 Kristiansand, Org.Nr.: 992528656 - Utviklet av Deepmind AS