Teorikurset leveres av:

Logg inn

Brukernavn
Passord:

Husk meg?

Ny bruker? Glemt passord?

Skifte til fjernlys i mørket

Siste innlegg 12. januar 2010 av Henning. 1 svar.
  • 12. januar 2010 Svar

    • sga
    • Topp 50 bidragsytere
    • Medlem siden:
      17.12.2009
    • Antall innlegg:
      2

    Skifte til fjernlys i mørket

     Hei. Teorien sier at man skal skifte til fjernlys 2/3 billengder før to biler passerer hverandre. Hvorfor skal man skifte til fjernlys før man har passert bilen? Er det ikke mer riktig å skifte til fjernlys ved passering eller rett etter?

    Har ett spørsmål til. Fikk et spørsmål som var "Hva er det største problemet man møter under kjøring i tunnell?"  Det riktige svarer her er "Det kan være husdyr i tunnellåpningene". Er dette bare tull eller er det sant? 

    Simen.

  • 12. januar 2010 Svar

    • Henning
    • Topp 10 bidragsytere
    • Medlem siden:
      23.02.2009
    • Antall innlegg:
      893

    Sv:Skifte til fjernlys i mørket

    Hei Simen.

    1) Grunnen til at man skifter til fjernlys FØR man passerer bilen som kommer i mot, er for å se om det er hindringer i din kjørebane der du passerer den andre bilen.

    2) Dette svaralternativet må også sees i sammenheng med de øvrige alternativene, men det er faktisk et problem i tunneller på fjellet og utenom tettbygde strøk. Geiter, sauer og kuer kan trekke mot tunnellåpninger og skape farlige situasjoner... Vet det kan oppfattes som et "lurespørsmål", men det har dukket opp på teoriprøver ved Trafikkstasjonen.

    Lagret under:,
Side 1 av 1 (2 poster) | RSS
© Copyright 2010, Nettlappen AS, Torridalsveien 21A, 4631 Kristiansand, Org.Nr.: 992528656 - Utviklet av Deepmind AS